Dünyadaki en uzun bisiklet rotalarını keşfedin!

Dünyadaki en uzun bisiklet rotalarını keşfedin!

Tüm dünyada sevgi ve tutkuyla bir araya gelen bisiklet tur, sizlere farklı coğrafyaları ve farklı rotaları ile sınırsız bir deneyim imkanı sunuyor. Dünyanın neredeyse her tarafına yayılmış olan bisiklet rotaları, haftalar sürerek unutulmaz oluyor. Avrupa, Avustralya, Güney-Kuzey Amerika ve Asya’daki birçok rotalar bisiklet tutkunuzu daha da arttırarak doyasıya keyif almanızı sağlıyor. Ve 4 mevsim boyunca yapılabilen bisiklet sporu özellikle de sonbahar aylarında da daha verimli hale geliyor. Sonbahar ayında bisikletle uzun yola çıkmanın en fazla keyif veren mevsiminde dünyada bulunan en uzun bisiklet rotalarını keşfetmeye ne dersiniz?
1- EuroVelo;
Tüm Avrupayı sarmış olan 15 uzun rotanın birleşmesiyle oluşan EuroVelo’da tam olarak 50 bin km civarında rotanın 2020’de projenin tamamlanması ile 70 bin km’ye çıkması planlanıyor. En düşük 1100 km olan rotalar ise dayanıklı ve güçlü sporcular için 10 bin km’ye kadar ulaşabiliyor. İstenen uzunlukta ve istenen ülkeler arasında rota seçme yapılabileceğini ve Avrupa’da bütün bisiklet noktalarına uğrayarak eşi ve benzeri olmayan bir deneyim imkanı sunuyor.

2- Carretera;
Güney Amerika’nın batı kıyılarını tamamıyla kaplayan Şili’de bulunan rota, kuzey-güney yada tam tersi yönünde 1000 km’nin üstünde bir uzunluktadır. Sonbahar aylarında daha verimli hale gelen rotalar, birçok bölgedeki doğal güzelliklerin yanında tarihi kültürleri ile güzel ve heyecanlı bir yolculuk imkanı sunuyor.

3- Munda Biddi;
Dağ bisiklet sporunu sevenler için dünyada kabul görülen rotalardan birisi Munda Biddi Yolu, 1000 km’nin üzerindeki uzunluğuyla karşılıyor. Normalde “ormandan geçen yol” anlamında olan Munda Biddi, ormanların içinden geçerek doğanın bütün detaylarını sporcular ile buluşturuyor. Sporcular tamamen özgür şekilde istediği zorlukta olan parkur yaratabiliyorlar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir