Dünya’da ki en küçük telefon tiny t1

Dünya’da ki en küçük telefon tiny t1

Dünyanın en küçük telefonu tanıtıldı. Zanco‘nun üretmiş olduğu çalışabilir haldeki tiny t1, Kickstarter‘da destekçilerini bekliyor.
Zanco oldukça ilginç bir cihaza imza atmıştır. Dünyanın en küçük cep telefonu tiny t1’i tanıtan firma, başparmağından daha küçük bir telefonu icat etmeyi başarmış. 0,49 inç boyutunda minicik bir OLED ekrana sahip ve cihaz 64×32 piksel çözünürlük sunmaktadır. 200 mAh’lik bir pille gelen cihaza yaklaşık olarak 300 tane telefon numarası kayıt edilebiliyor. Ve 50 SMS’i de saklayabiliyor. Sadece 13 gram ağırlığındaki bu telefonu sizlerde gönül rahatlığıyla kullanabiliyorsunuz. Hatta bu telefonla arkadaşlarınıza mesaj bile atabiliyorsunuz. Ama minicik tuşlarıyla yazabilirseniz tabi zira avucunuzda kaybolacak telefonu tutmak o kadar da kolay değildir.

microUSB bağlantısıyla gelen telefon boyutlarıyla etrafındakilere gerçekten şaşkınlık yaratıyor. Daha çok “ikinci telefon” olarak kullanılacak olan cihaz, yanınıza telefon alamayacağınız zamanlar için üretilmiştir. Tanıtımında da spora veya telefonunuzu kaybetmemek için bir festivale giderken yanınıza alabileceğiniz bir telefon olarak üretilmiş. Tabi telefonla konuşurken boyutundan dolayı telefonu düşürmemek kolay değil. 46,7 mm boyundaki ufak telefon 2G destekliyor. Şarjı ise 3 günü rahat gördüğü söyleniliyor. Tiny+1 kullanılır bir telefon mu bilinmez ama koleksiyona eklemelik bir cihaz olduğu kesin olarak bilinir. Kickstarter’da destek bekleyen bu proje, site üzerinden 30 sterlinden başlayan fiyatlarla satılmaya başlamıştır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Genel

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir