Dünyada ilginç bir trend yayılıyor: koşu yaparken çöp toplama trendi!

Dünyada ilginç bir trend yayılıyor: koşu yaparken çöp toplama trendi!

Formda kalırken bir yandan da çevreye faydalı şeyler yapmak ister misiniz? Plogging isimli yeni akım sağlık için koşu yapan insanların bir yandan da çöpleri toplaması üzerine kurulu. İlk olarak İsveç’te çıkan “Plogging” topluluğu spor yaparken topladıkları çöpleri sosyal medya üzerinden yayınlıyorlar.

İsveççedeki “toplamak” fiiliyle, İngilizcedeki koşu yapmak (jogging) fiilini bir araya getiren yeni trend, bir yandan koşarken öte yandan yolda görülen çöpleri toplamaktan ibaret. Bu akıma daha çok kişinin katılması demek, çevrenin daha çok temizlenmesi demek.

Plogging sırasında koşucular, birlikte koşup aynı anda da sık sık eğilip yerden pet şişe, teneke ve kağıt toplamak durumunda kalıyorlar. Ne kadar çok çöp, o kadar çok bacak kası! Plogging’e katılmak için tek ihtiyacınız olan bir çift eldiven, bir çöp torbası ve spor kıyafetler. Bu trend, Instagram’da #plogging hashtagi altında toplanan örnekler göz önüne alındığında, popüler bir eğlence haline geldi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir