Dünyaca ünlü müzik gruplarının albüm kapakları için seçtiği yerler!

Dünyaca ünlü müzik gruplarının albüm kapakları için seçtiği yerler!

Ülkelerde bulunan simgesel yerler oldukça fazla turistik değer taşıyor. Nasıl Londra seyahatlerinde kırmızı telefon kulubeleri ilgi odağıysa, müzikseverler için deThe Beatles’ın ünlü albüm kapağının bir benzerini çekmek de ilgi görüyor. Sizde seyahatleriniz öncesinde hangi albüm kapağının nerede çekildiğini bilirseniz, o pozları canlandırmak bir hayli kolay olacak. İşte dünyaca ünlü müzik gruplarının albüm kapakları için seçtiği birkaç örneğe hep beraber bakalım.
The Beatles / Abbey Road / 1969
Aslında sıradan bir yaya geçidi olan Abbey Caddesi şüphesiz ki bu listenin başında gelmeli. Ünlü grubun 1969 yılında yayınlanan albümün kapağındaki pozun aynısını çekmek isteyen binlerce turist her yıl soluğu Abbey Caddesi’nde alıyor. Şimdi ise Beatles’ın 11. albümünün kapağında yer alan bu cadde, Londra’nın en ünlü yerleri arasında.
Led Zeppelin / Physical Graffiti / 1975
Led Zeppelin Physical Graffiti isimli İngiliz rock grubu albümünün kapağında yer alan bu büyük ve görkemli binayı New York seyahatlerinizde görebilirsiniz. Rolling Stones’un Waiting for a friend isimli şarkısının klibinde de kullanıldı.
U2 / All That You Can’t Leave Behind / 2000
Paris Charles de Gaulle Havaalanı’nda ,U2’nun 2000 yılında çıkardığı albümün kapak resimleri çekildi. Ayrıca İngiliz rock grubu 1976 yılında kuruldu.
Beach Boys / Surfin’ Safari / 1962
Beach Boys’un 1962 yılında yayınlanan albüm kapağında yer alan fotoğraf ise Malibu’da Paradise Cove’da çekildi.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir