Dünya “2015” yılbaşını böyle kutladı!

Dünya “2015” yılbaşını böyle kutladı!

Yeni yıl kutlamalarına kimi ülkeler bizden geç kimi ülkelerse erken girdi. Türkiye’de ve Dünya genelinde coşkuyla kutlanan yılbaşı etkinlikleri muhteşem manzaralara sahne oldu. New York‘ta Yılbaşı kutlamaları sırasında gece yarısı Times Square üzerinde bulunan bir otelden cadde üzerine konfeti atıldı. Fransa Paris’te Champs Elysees Caddesi Arc de Triomphe üzerinde cadde boyunca gökyüzüne ışık yansıtılarak havai fişekler atıldı. Pavao Pavaozinho gecekondulardan oluşan Latin Amerika şehrinde Yeni Yıl kutlamaları sırasında Copacabana plajı üzerinde büyük fişekler yakılarak yine gökyüzü aydınlandı.

Yunanistan’ın başkenti Atina’da Yılbaşı kutlamaları sırasında Akropol tepesinde Parthenon tapınağının üzerine havai fişekler patlatıldı. Havanın büyük bir şekilde aydınlandığı objektiflere yansıdı. Tapınakla birlikte güzel bir manzara ortaya çıktı. Birçok ünlü sanatçının da aralarında yer aldığı Çin’in başkenti Pekin’de yeni yıla National Stadyum’unda büyük bir konserle girildi.

Flipinler’de ki Bulacan eyaletinde ise şehrin neredeyse yarısı Philippine Arena’da konfeti eşliğinde ve yüksek seste müzik ile 2015’i kutladılar. Moskova’da Kızıl Meydan önünde toplanan on binler doyasıya eğlendiler. Dünya’nın en yüksek gökdelenleri arasında yerini alan Şangay Ticaret Merkezi’nden kmlerce alandan şehri bir lazer gösteri showu etkileyiciydi. Tokyo’da binlerce insan ellerindeki balonu bir anda gökyüzüne bıraktı. Yine Tokyo’da Meiji Mabedi’nde, yılbaşı öncesinde saatler kala veda törenine katılarak dua ettiler. Avustralya’da Sydney Harbour Bridge köprüsünden aşağı doğru denize havai fişekler yakıldı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Fotoğraf Galerisi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir