Dövme yaptırırken en çok acıyan bölgelerimiz neresi?

Dövme yaptırırken en çok acıyan bölgelerimiz neresi?

Dövme yaptırmak kimileri için bir tutku haline gelmiştir. Ancak bu tutkunun bir de acı veren bir tarafı var ne yazık ki! Bu acı, kişinin vücudundaki bölgeden bölgeye değişiklik gösterir. ABD’li dövme sanatçısı Andy Eschenbach insan vücudunun en acı veren dövme bölgelerini açıkladı. İşte dövme yaptırırken en çok acıyan bölgeler;
Baş: Andy Eschenbach’e göre dövme yaptıranları en çok zorlayan bölge baş. Çünkü baş kısmına dövme yapılırken yaşanan titreme ve ses saniye saniye duyuluyor.
Yüz: Yüze yapılan dövmenin acı vermesinin yanı sıra oldukça da tehlikeli olduğunu vurgulayan Andy Eschenbach, bu bölgeye yaptırmamanızı öneriyor.
El: Bu bölgede en çok acı veren nokta avuç içimizmiş.
dovme_yaptirirken_en_cok_aciyan_bolgeler
Göğüs: Çok fazla acı veren bir diğer bölge olan göğüs ise bıçakla ikiye ayrılıyor hissi kadar acıtıyormuş.
Dirsek: Birçok insan, dirseğe yapılan dövmenin acı vermediğini söylüyor.
Göğüs kafesi&Karın: Son derece acı veren bu bölgeler de kimi zaman acıyı haffletmek için ilaç yardımı da gerekebiliyormuş.
Ayak: Ayak bölgesine yapılan dövmenin az miktarda acıya neden olduğunu belirten Eschenbach uyarıyor: Yine de insanların anlattığı kadar acıtmıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Pratik Bilgiler

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir