Döngel Mağarasında gezinti

Döngel Mağarasında gezinti

Kahramanmaraş‘da bulunan Döngel Mağarası oldukça turistik bir mekandır. Dünyanın 8. harikasına aday olan bu yer de üst üste ve birbirine bağlı olmak üzere 3 mağaradan oluşur. Eşsiz bir görünümü olan Döngel Mağarasında bir gezinti her şeye bedel olabilir. Otobüs terminalinden her saat başı kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz. Ayrıca eşsiz piknik alanlarıyla çok güzel bir hafta sonu tatili yapılabilir.
döngelmağarası
Suyunda balık avlanılan bir mekan olan bu tarihi ve eşsiz yerde kamp da yapılabilir. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler her yıl buralarda kamp yapar, eğlencenin tadını çıkarırlar. Özellikle tarihi yapıdan da çok ziyaret edilen yerler arasındadır. Anadolu’nun tarih öncesi dönemlerine ilişkin kalıntıları burada görebilir, ziyaret edebilirsiniz. Havası ve tarihi açıdan çok güzel bir yer olan Döngel Mağarası ölmeden önce mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir