Doğanın Mucizeleri

Doğanın Mucizeleri

Tabiatın güzelliği kimi zaman hem şaşkına çeviriyor hem de bizi bizden alıyor. Ferahlık ve huzur veren ağaçlar gördüğünüz anda sizleri şaşkına çevirecek üstelik bu doğa harikaları 150 yaşına yaklaşmış. Sizler için seçtiğimiz güzellik abidelerine göz atmanızı tavsiye ederiz.
Orman Gülü ; Bu türlerin gövdeleri çalıdır, nadir görülse de bazen büyük ağaç şeklinde olabilirler. İzlerken gözlerinizi alamayacağınız doğa harikalarından sadece bir tanesi.
Rüzgar Ağaçlar ; İsmini sert esen rüzgarların etkisiyle şekillenmesinden alıyor. Rüzgar o kadar sert esiyor ki ağaçlara kalıcı şekiller veriyor. İlginçliği bir yana görkemleri bir yana.
Japon Akçaağacı ; Görüntüsüyle insanı mest eden bir ağaç daha.japon-akagac Nisan ve Mayıs aylarında çiçek açar fakat tohumları Eylülde olgunlaşır. Yaşam süresi oldukça uzun bir ağaçtır ve Türkiye koşullarında bakımı iyi yapıldığı taktirde yetiştirilebilir.
Yosun Kaplı Kayın Ağacı ; Tayga Ormanları’nda yetişen bu tür yeşili sevenler için cennet niteliğinde. İlginç bir şekilde yosunla kaplı olması onu farklı kılan özelliği.
Kiraz Ağaçları ; Güzellik ve estetiğin öncüsü desek abartmış olmayız. Japon kültürünün bir simgesi haline gelen bu ağaç görenleri kendine hayran bırakıyor. Japonya sokaklarının bu ağaçlarla dolu olmasına şaşırmamalı, insanı büyüleyen bir özellikleri olduğu aşikar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Doğal Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir