Dikkat! Bu uygulamalar telefonunuzun enerjisini tüketiyor!

Dikkat! Bu uygulamalar telefonunuzun enerjisini tüketiyor!

Mobil cihazların kullanım oranının artmasıyla gözle görülür bir biçimde büyüyen uygulama pazarı kıyasıya bir rekabete sahne oluyor. Bazı telefon uygulamaları sayesinde her ne kadar günlük yaşam kolaylığımız sağlanmış olsa da bazı uygulamalar telefonumuzun yavaş çalışmasına ve şarjının daha az dayanmasına neden olabiliyor. İşte o uygulamalar;
The Weather Channel: Sıradan bir hava durumu uygulaması olarak görünen The Weather Channel, görünenin aksine şarjı oldukça fazla tüketiyor.

Outlook: Mail’lerinizi sürekli takip ettiğiniz Outlook sürekli çalışır halde olduğundan telefonunuzun bataryası mail geldikçe; hatta mail kontrol işlemi sürekli gerçekleştirildiğinden batarya ömrüne oldukça zararlı.

Skype: Skype’tan çıkış yaptığınızda kesinlikle emin olun; arka planda çalışmaya devam ettiğinde bataryanızı kullanıyor olacağını aklınızdan çıkarmayın.

Antivirüs Programları: Telefonunuzda antivirüs programları varsa aklınızda olsun, bu uygulamalar da tam bir pil düşmanı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir