Denizli tatilinizde gezilecek yerler!

Denizli tatilinizde gezilecek yerler!

Ege bölgesinin iç kesimlerine doğru yol alırken bambaşka bir şehirdir Denizli. Denizli ismi nereden geliyor? Kentin suları yani doğal kaynakları deniz suyuna benzediği için bu ile Denizli denmiştir. Bir başka rivayete göre ise Evliya Çelebi Seyâhatnâmesi’nde “Kesir-i tülenha olmağula Denizli, denmiştir.” diyor. Yâni çok sulak olduğu için Denizli denmiştir. Peki Denizli gezilecek yerler nereler?
Denizli-Gezilecek-Yerler
Denizli denildiğinde gezilecek yerlerde ilk akla gelen hiç şüphesiz Pamukkale Travertenleridir. Güney şelalesi de bir o kadar görülmesi gereken yerlerden. Özellikle yeşille mavinin bir bütün halinde olduğu cennetten bir köşe olan Güney şelalesi her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti Denizli’ye çekmektedir. En saf ve en güzel doğal ortamında insanın ruhunu dinlendiren şelale tüm yılın yorgunluğu stresini alıp götürür. Traventerler ise bembeyaz atmosfer içerisinde güneşin ve gökyüzünün o ritmik birleşmesi insanların gözlerini alırcasına güzeldir. Pamukkale travertenlerini dünyanın dört bir yanından gezmeye-görmeye geliyor. Fakat ülkemizde yurtiçi turizm o kadarda önemsenmiyor. Honaz Dağı, Kırmızı Su Travertenleri, Yeşildere Şelalesi de şehirde gezilecek en güzel yerlerdendir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir