Denize yalnız girmeyin!

Denize yalnız girmeyin!

Sıcakların oldukça arttığı bu günlerde özellikle nemli bölgelerde denize yalnız girmemeniz gerekiyor. Deniz mevsimi açıldığına göre herkesin tatil planı başladı. Yaz tatilini sıcak havalarda sahillere akın ederek değerlendirenlerin denize girme konusunda dikkatli olmaları, özellikle herhangi bir kalp problemi bulunan hastaların yanlarında birileri olmadan denize girmemeleri gerekiyor. Sıcaklarla birlikte artan nem ciddi şekilde rahatsızlıklara neden oluyor.
denizin_zararları
Bu yüzden denize ve havuza yalnız girmemelisiniz. Normal şartlarda sağlıklı bir insan için 120/80 olan tansiyon değeri, özellikle 50 yaş ve üzeri kişilerin yarısında daha da yükseliyor. Özellikle bu kişilerin daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Tatilinizi sağlığınızdan ödün vererek geçirmek istemezsiniz. Bu yüzden çok dikkatli olmalı ve tatilinizi zehir etmemelisiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir