Demre’de görülmesi gereken yerler!

Demre’de görülmesi gereken yerler!

Antalya’nın sahil beldelerinden birisi olan Demre Bizans dönemine uzanan tarihi, muhteşem Akdeniz iklimi ve cana yakın insanlarıyla ülkemizin mutlaka gidilmesi gereken yerlerinden. Huzur dolu bu büyülü ilçeye yolunuz düşerse uğramadan dönmemeniz gereken güzellikler…
*Simena Kalesi;
Bugün Kaleköy diye adlandırlan Simena Antik Kenti ülkemizin sadece denizden ulaşılabilen ender yerleşim birimlerindendir. Hala sapasağlam ayakta olan Simena Kalesi, Kekova ve çevresini izleyebileceğiniz muhteşem bir manzaraya sahip.
*St. Aziz Nikolaos Kilisesi;
Myra’da piskoposluk yapan Aziz Nikolaos zor durumda olanların yardımına koşması ve çocuklara karşı gösterdiği sevecen tavırla tanınırdı. Aziz Nikolaos bu koruyucu ve saygın tavrı nedeniyle yarı dini ve oldukça popüler efsanevi bir karakter olan Noel Baba inancıyla bütünleştirilmiştir. Mistik bir atmosfere sahip olan kilise Orta Bizans Dönemi’nin en seçkin örneklerindendir.
Demre_de_gorulmesi_gereken_yerler_
*Demre Kuş Cenneti;
Türkiye’nin önemli sulak alanlarından biri olan ve Demre Belediyesi tarafından kuş cenneti olarak ilan edilen bölgeye her yıl yerli yabancı kuş gözlemcileri akın ediyor. Bölgede yaşayan kuşların oluşturduğu büyülü atmosfer ile doğanın güzelliği birleşince kelimenin tam anlamıyla görsel bir şölen yaşanıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir