Danslarıyla ünlü ülkelerde tatile ne dersiniz?

Danslarıyla ünlü ülkelerde tatile ne dersiniz?

Dans etmek; becerimiz olsun ya da olmasın, herkese keyif veren doyumsuz bir aktivite şüphesiz. Dans etmek evrenseldir ama her kültürün kendine özgü dansı vardır. Peki siz danslarıyla ünlü ülkelere seyahat ederek eğlence dolu bir tatile ne dersiniz? Böylelikle hem doyasıya eğlenecek hem de o ülkenin kültürüne yakından tanıklık edebileceksiniz. İşte danslarıyla ünlü ülkeler;
Haka (Yeni Zelanda): Yeni Zelanda; Hobit Evleri, kayak pistleri, bungee jumping, haka dansı, rugby takımı ve bir çok özelliğiyle dünya üzerindeki en ilginç, güzel ve huzurlu ülkelerdendir. Yeni Zelanda’nın geleneksel dansı olan Haka, figürleri ve sert hareketleriyle karşı rakibe göz dağı vermek için özellikle sahnelen bir dans. Dans, günümüzde Yeni Zelanda’nın milli Rugby takımı tarafından maçlardan önce gerçekleştiriliyor.
hangi_ulkede_hangi_dans_yapilir
Hula (Hawaii): Hawaii’nin simgesi haline gelmiş hula dansı, Hawaii Adaları’nın oluşumunu ve diğer yerel kahramanlık efsanelerini anlatır. Bu renkli kostümleriyle de dikkat çeken dansın deneyimini Hawaii’de mutlaka yaşamalısınız.
hangi_ulkede_hangi_dans_yapilir_2
Sirtaki (Yunanistan): Dans etmek tarih boyunca Yunan halkı için hep önemli bir etkinlik olmuştur. Sirtaki, Yunan dans kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır.Bu dansı ister tek başınıza, isterseniz kol kola başkalarıyla yapın. Yunan ezgileriyle dans etmek isterseniz Yunanistan sizi bekliyor.
hangi_ulkede_hangi_dans_yapilir_3
Tango (Arjantin): Özünde bir sokak dansı olarak erkekler tarafından oynanan Tango, erkekler arasındaki üstünlüğün ve güç dengesinin bir anlatımıdır. Daha sonraları da kadınlarla başlanmış ve öylede devam etmiştir. Arjantin’de, ‘tango mevsimi’ diye birşey yok; çünkü her mevsim, tangoyla gelir, tangoyla gider Arjantin’de. Tango tutkunları, mutlaka her yıl ağustos ayında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen Dünya Tango Festivali’ne katılmalı.
hangi_ulkede_hangi_dans_yapilir_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir