Daha önce böyle minik bir bulaşık makinesi gördünüz mü?

Daha önce böyle minik bir bulaşık makinesi gördünüz mü?

Bulaşık makineleri, hepimizin vazgeçilmez mutfak ürünlerinden biri. Beyaz eşya şirketi Heatworks, CES 2018’de internet bağlantılı, tezgah üstünde kullanılabilen bulaşık makinesi Tetra’yı tanıttı. Mutfak tezgahında çok küçük bir yer kaplayan bu küçük, pratik bulaşık makinesi küçük miktardaki bulaşıklarınızı yıkamak için ideal bir çözüm. 300 dolar civarı bir fiyatı olan Tetra, küçük bir mikrodalga fırın boyutunda ve sadece su atıklarını azaltmakla kalmayıp hiçbir sıhhi tesisat bağlantısı da gerektirmiyor. Internete bağlanabilen set üstü makineye su girişini elle yapıyorsunuz.

Dolayısıyla ne kadar su harcadığınızı da her zaman bizzat gözlerinizle görüyor, bilincinde oluyorsunuz. Daha sonra makinedeki teknoloji, grafit elektrotlar ve elektronik kontrol vasıtasıyla suyun içinde bulunan doğal minerallerle etkileşime geçerek ısınmaya sebep oluyor. Makine 2 litreden az su kullanarak, bardaklar, tabaklar, çatal-kaşıklar dahil yalnızca 10 dakikada yıkama yapabiliyor. Transparan gövdeli makina, kullanıcısına çalışırken içinde olup biteni izleme imkanı veriyor. Yıkama işlemini sadece 10 dakikada tamamlayan makine yaklaşık 2,3 litre su harcıyor. Tek seferde 10 tabak ya da 12 bardak yıkayabilecek göze sahip olan Tetra, yolculuklarda ya da kısıtlı alanlarda kullanmak isteyenlerin ilgi göstereceği bir ürün. Ayrıca bu makineyi bulaşıklarınızı yıkamanın yanı sıra bebek ürünlerini sanitize etmek, plastik depolama kaplarını eritmeden yıkamak, deniz ürünlerini pişirmek ve hatta meyve ve sebzeleri temizlemek için de kullanabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir