Daha 14 yaşındayken tekneyle dünya turuna çıkan cesur kız!

Daha 14 yaşındayken tekneyle dünya turuna çıkan cesur kız!

Laura Dekker, yalnız başına dünya turu yapan en genç denizci olmak için 14 yaşında dümenin başına geçti. Tek başına dünya turuna çıkmak isteyen genç kız dalgalardan önce birçok engelle boğuşmak zorunda kaldı ancak asla pes etmedi. Bir süre Hollanda gençlik ve çocuk koruma bürolarının sıkı gözetiminde yaşamak zorunda kalan Dekker, mahkeme sonucunda iznini alıp 20 Ocak 2011’de Kanarya Adaları‘ndan denize açıldı. 518 günde dünya turunu tamamlayan Dekker, 16 yaşındayken uzun süre hayalini kurduğu zorlu hedefine ulaştı. Yolculuğu boyunca cesur kızı bir belgesel ekibi takip etti. Ekibin ve Laura’nın çektiği görüntüler 82 dakikalık Maidentrip isimli belgesel filme dönüştürüldü.
Laura_Dekker_
Henüz çok gençken hayalini gerçekleşen Laura şimdilerde de hayallerinin aşkıyla karşılaşmış ve dünya evine girmiş. Balayını da o çok sevdiği teknesinde geçirmiş.
Laura_Dekker_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir