Dağ koşusu yapılacak en güzel yerler!

Dağ koşusu yapılacak en güzel yerler!

Doğayı seven birçok sporcunun tercih ettiği bir branşa dönüşen dağ koşusunu dünyanın en güzel manzaraları içerisinde yapmak istemez misiniz?
Chamonix, Fransa;
Fransa Alpleri’nde bulunan Chamonix kış aylarında iddialı kayakçıları ağırlarken yaz aylarında dağ sporlarıyla uğraşanların uğrak yeri oluyor. Koşu için ideal zamanı Eylül olan Chamonix muhteşem doğasıyla ve 26 kilometrelik parkuruyla dağ koşucularını bekliyor.
Dag_kosusu_yapilacak_en_guzel_yerler_
Everest, Nepal;
Dünyanın zirvesinde koşarken dört mevsimi de hissedeceğiniz inanılmaz bir deneyim yaşayacaksınız. Dünyanın en yüksek dağı olan Everest iklim şartları sık değişen bir parkura sahip. 5 bin metre yükseklikte koşu olur mu demeyin çünkü Everest’te yarışa başlamak için koşucuların 15 gün yürümesini gerektiren zorlu bir maraton bile düzenleniyor.
Palmer Park, Colorado;
ABD’nin Colorado eyaletinde bulunan Palmer Park ilerledikçe dahada zorlaşan 30 kilometrelik parkuruyla her yıl binlerce dağ koşucusunu ağırlıyor. Özellikle ilkbahar aylarında koşu için daha uygun olan Palmer Parkı, eski western filmlerinin birçoğunun çekildiği yerdir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir