Dağ eteklerinde bir göl ”Green Lake”

Dağ eteklerinde bir göl ”Green Lake”

Avusturya’ da Hochschwab dağlarının eteklerinde bulunan ”Green Lake” adlı yeşil göl adeta tatilcilerin akınına uğruyor. Avusturya’nın en ünlü ve bir o kadar da ilginç olan bu göl, güzel zümrüt yeşili bir renge sahip. Bu yeşil gölün dünyada eşi benzeri yok çünkü bu göl; kışın suları çekilince park olurken, yazın da eşsiz güzellikte bir göl oluyor. Tragoess’ te bulunan Green Lake, yılın yarısında göl sularının yükselmesi ile dağın eteklerindeki bölgenin bir kısmı suların altında kalıyor.
green_lake
10 Metreyi aşan derinliğe sahip olan bu göl, en yüksek su seviyesini haziran ayında yaşıyor. Yaz aylarında dalgıçların gözdesi haline gelen göl, temmuz ayının sonlarına doğru çekilmeye başlıyor. Dalgıçlar için, suyun altında kalan banklar, yollar, ağaçlar vb. nesnelerden dolayı ilginç bir dalış deneyimi yaşamakta mümkün oluyor. Şöyle düşünün kışın bankında oturup, yürüyüş yaptığınız park; yazın dalış yapabileceğiniz bir göl oluyor. Fakat karların erimesiyle oluşan bu gölün soğuk olmasından dolayı da bu göle girmek biraz cesaret gerektiren bir olay.
yesil_gol

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir