Cüce imparatorluğunun parkı ”Kunming”

Cüce imparatorluğunun parkı ”Kunming”

Çin’in Yunnan şehrinde yer alan ”Kunming” adlı cüce temalı parkında, yaklaşık 100 cüce çalışmaktadır. Bu parkta bulunabilmek için 1 metre 30 santimetreden daha kısa olunması gerekiyor. Ülkenin farklı bölgelerinden gelen cüceler, fiziksel güce karşı ortak yaşam amacıyla 2009 yılında bu şirin parkı kurmuşlar.
cuce_koyu
kunming_cuce_parki
Tamamen cücelere yönelik hizmet veren park hem eğlence hem yemek amaçlı hizmet veriyor. Ayrıca parka adını veren ”Kunming”kasabasında da çinli cüceler kendilerine uygun minik mantar evler yapıp, masal karakterleri gibi giyinerek yaşıyorlar. Ve de burada yaşayan cücelerin kendilerine ait bir polis ekibi ve itfaiyesi dahi bulunuyor.
kunming_cuce_kasabasi
Cüce imparatorluğunun sözcüsü Fu Tien; ”Başka bir yerde yaşasak, uzun boyluların arasında itilip kakılacağız. Ama burada uzun boylu insan yok, hepimiz cüceyiz ve köydeki yaşamımız kendimize göre tasarladı.” diyor. Ülkeye gelen turistlerin yoğun ilgisini çeken Kunming, cüceler krallığı olarak adlandırılıyor.
kunming_cuce_koyu

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir