Christopher Street Day

Christopher Street Day

Christopher Street Day, Avrupa’da birçok ülkede her yıl çeşitli dönemlerde ayrımcılık ve ötekileştirmeye karşı düzenlenen LGBT onur kutlaması ve gösterisidir.

christopher_street_day

christopher_street_day_1

1969 yılının Haziran ayında New York’un Christopher Street Sokağı’nda polisin barda eğlenen eşcinsellere karşı keyfi muamele göstermesi sonucu bu durum protesto edilmişti.
christopher_street_day_2

christopher_street_day_3

1980’li yıllardan beri birçok Avrupa ülkesi, o günü bir başkaldırı günü olarak nitelendirip hemen her yıl yaz ayında Christopher Street Day adıyla bir tören düzenlemeye başladı.
christopher_street_day_4

christopher_street_day_5

Bu onur kutlaması ve gösterisi zamanla rengarenk görüntülere sahne olmasıyla da festival tadında görülmeye değer bir hal almıştır.
christopher_street_day_7

christopher_street_day_8

Tatil için Avrupa’ya gitme gibi bir planınız varsa gideceğiniz ülkenin LGBT onur yürüşünü görme şansını mutlaka değerlendirmelisiniz! Tabi asla unutamayacağınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız…
christopher_street_day_9

cristopher_street_day_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir