Corendon Airlines yeni logosuyla göklerde!

Corendon Airlines yeni logosuyla göklerde!

2015 yılına yeni logo yeni hedeflerle bomba gibi giren Corendon ailesine Boeing 737-800 tipi TJ-S uçağı katıldı. Boeing 737-800 tipi TJ-S uçağı ilk uçuşunu da  Corendon Airlines yeni logosuyla gerçekleştirdi.  Uçağın kanatlarıda Siera’nın yeni logolu gövdesi kadar son teknoloji ile modifiye edilmiş olup ilgi çekti. “Yeni nesil kıvrık kanat ucu” olarak tanımlanan “Split-Scimatar Winglet” özelliği sayesinde yakıt ve karbon salınımı tasarrufu sağlanırken performans artışı da amaçlanıyor.

TÜRKİYE’DE BİR İLK
Yeni lansmanına hız kesmeden devam eden Corendon Türkiye’de bir ilki başardı. Ülkemizde ilk kez TC-TJS ile Corendon Havayolları tarafından kullanılan tasarım Dünya’da ise ilk defa ABD’de Southwest ve United Airlines tarafından geçen sene kullanılmaya başlanmıştı. Bu sene ilk uçuşunun üzerinden 10 yıl geçmesini kutlayan charter havayolu, sezona 10 adet Boeing 737-800, 2 adet wetlease usulü kiraladığı Airbus A320 ve 1 adet Boeing 737-300 olmak üzere 13 uçaklık bir bir filo ile girmiş oldu.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Corendon Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir