Colorado’dan sıradışı bir bira; çikolata parçalı kurabiye hamurundan bira!

Colorado’dan sıradışı bir bira; çikolata parçalı kurabiye hamurundan bira!

Çikolatalı parçalı kurabiye sever misiniz? Peki çikolata kurabiyeli bira? Şaşırtıcı değil mi? Ama gerçek! Colorado bazlı bira markası, New Belgium ve Vermont bazlı dondurma şirketi Ben & Jerry bir araya gelerek ilginç bir ürün ortaya çıkardılar.
cikolatali_kurabiye_parcali_bira
Çikolata parçalı kurabiye hamurundan yapılmış birayla farklı bir ürüne imza atan şirketler, sıradışı bu ürünle oldukça konuşulacağa benziyor. Protect Our Winters adındaki, kış sporları ile uğraşan atletlerden oluşan bir sivil toplum kuruluşuna yardım etmek için bir araya gelen şirketler, biranın içindeki her bir notanın tadını aldığınızda, sert iklim değişikliğindeki geçişleri göz etmenizi ve hatırlamanızı hedefliyor.
cikolatali_kurabiye_parcali_bira_2
Birayı içtiğinizde ilk olarak damağa gelen; vanilya tadı, ardından ise kurabiye hamurunun tadı alınıyor. Kısıtlı bir süre için üretilecek olan bira, şimdiden beğeni topladı ve New Belgium elde ettiği gelirin 50,000 dolarını destek verdiği sivil toplum örgütüne bağışlıyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir