Çok dikkatli olun akıllı televizyonunuzdan izlenebilirsiniz!

Çok dikkatli olun akıllı televizyonunuzdan izlenebilirsiniz!

Televizyonlar internete bağlandığı için telefonlarımızla yaptığımız birçok şeyi artık televizyonlardan yapabiliyoruz. Ancak akıllı televizyonlarda tıpkı diğer teknolojik ürünler gibi dikkatli kullanılmazsa hayatınızı mahvedebilir. Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz akıllı televizyonların da siber saldırı olabileceğini belirtti. Siber korsanların internete bağlı telefon ve televizyonların kamera ve mikrofonunu ele geçirebileceğini söyleyen Koltuksuz, siz televizyon izlerken onlarda sizi izlerler ruhunuz bile duymaz dedi. Siber korsanlar, akıllı televizyondan istemediğiniz görüntülere sahip olabilecekleri gibi kredi kartı, sosyal medya ve e-posta gibi kişisel bilgilerinizi de ulaşabilirler.
dikkatli_olun_akilli_televizyonuzdan_izlenebilirsiniz_
Akıllı televizyon sahiplerinin herhangi bir olayla karşılaşmamak için alabilecekleri önlemler;
* Görüntülü konuşma vs. herhangi bir işlem için kamera ve mikrofonu kullandınız diyelim işiniz bittikten sonra mutlaka sesi devre dışı bırakıp kameranın üstüne gerekirse bir şey yapıştırın.
* Bilmediğiniz ya da güvenmediğiniz uygulamaları televizyonunuza ya da telefonunuza indirmeyin.
* Çok kullanılan harici belleklerin güvenliğine özel önem verin.
dikkatli_olun_akilli_televizyonuzdan_izlenebilirsiniz_2

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir