Çocuklarımızla doğada hangi aktiviteleri yapabiliriz?

Çocuklarımızla doğada hangi aktiviteleri yapabiliriz?

Şehir hayatının gürültüsü, kirli havası, koşuşturması kanımızın son damlasındaki enerjiyi tüketmekte. Doğa ile iç içe ve huzurlu bir şekilde geçirdiğiniz tatilin hem bütçe bakımından hem de zihinsel dinlenmeniz bakımından oldukça faydası bulunuyor. Peki çocuklarınızla çıktığınız bir doğa tatilinde hem onların hem de sizin keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak aktiviteler nelerdir?
Kamp kurun! 4 mevsimin yaşandığı ülkemizde kamplı tatil yapmak, kamplı geziler yapmak artık sıkça tercih edilen tatil alternatiflerinden birisi oldu. Alın çadırınızı, uyku tulumunuzu ve Türkiye’nin en güzel kamp alanlarına doğru yolculuğa hazırlanın. Anne baba tüm ailenin bir araya gelerek yapabileceği mini bir kamp etkinliği ilerisi için unutulmayacak bir anı oluşturabilir.

At binin! At binmek, insan sağlığına en faydalı aktivitelerden biri. Özellikle gelişim çağındaki çocukların fiziksel, psikolojik gelişimlerine katkıları ve sosyal faydaları saymakla bitmiyor. Daha önce hiç ata binmemiş olsanız bile aynı anda çocuğunuzla birlikte ders alabilirsiniz.
Trekking yapın! Uzun ve yorucu yürüyüş anlamına gelen trekking, doğayı keşfetmenize ve temiz hava almanızı sağlayacak. Çocuklarınızla trekking yapabileceğiniz parkurları araştırın!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir