Çılgın mimarisiyle en ilginç yapılar

Çılgın mimarisiyle en ilginç yapılar

Gördüğünüz zaman varlığından şüphe edeceğiniz, çılgın yaratıcılığıyla ön plana çıkmış yapıları araştırdık. İşte çılgın mimarisiyle en ilginç yapılar;
Dans eden yapı:Prag’da yer alan bu bina, bir iş merkezidir. Dans eden yapı, 1997 tarihinde Hırvatistan’lı Çek mimar Vlado Milunic tarafından Amerikan mimar Frank Gehry ile birlikte inşaa edilmiştir. Prag’daki en ünlü bina olan Dancing House, bir çift dansçıyı andırıyor. Binanın çatı katında muhteşem bir manzara sunan kaliteli bir Fransız restoranı da yer alıyor.
dans_eden_ev
Yumurta şeklinde bina:Hindistan, Mumbai’de yer alan yumurta şeklinde tasarlanmış bu bina, Cybertecture Egg adıyla anılıyor. Dünyanın en ilginç mimarisi olan bu yapı, en akıllı binalardan birisi üstelik. Bu yapı, güneş enerjisinden en fazla yararlanacak şekilde tasarlanmış. Bu benzersiz tasarım 13 kattan oluşuyor.
yumurta_seklinde_bina
Erwin Wurm’un ev saldırısı:Avusturya’nın başkenti Viyana’da bulunan bu ev bir binanın tepesinde ters duruyor vaziyette. Gerçekte bir müze olan bu yapı, Avusturyalı heykeltıraş, Erwin Wurm tarafından oluşturulmuş.
erwin_wurmun_ev_saldirisi

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir