Çiğnenmiş sakızla kaplı sokağı keşfetmeye ne dersiniz?

Çiğnenmiş sakızla kaplı sokağı keşfetmeye ne dersiniz?

Amerika’da uzaktan bakıldığında rengarenk görünen ve aslında çiğnenmiş sakızlardan oluşan duvarlar var. Tüm dünyada kahve yuvalarıyla ünlü Seattle semtinde bulunan duvarın hikayesi için 90’ların başlarına kadar gitmek gerekiyor. Seattle’da Post Alley’de sinema bileti almak için kuyrukta sıra beklerken çiğnedikleri sakızları duvara yapıştıran insanlar bir gelenek başlatmıştır. Yetkili insanlar bu görüntüden ilklerde çok rahatsız olmuşlar ama sonrasında tüm duvarı kazıyarak geçirmişler. Ama hala sırada bekleyen insanlar huyundan vazgeçmemiş sakızları yapıştırmaya devam etmişler.

Seattle’da Post Alley’de rengarenk görüntülenen duvarların sebebi ise yoldan geçen insanlar bile ağzındaki sakızı oraya yapıştırmadan geçmezlermiş. Hem o yoldan geçerken de fotoğraf çekilip o duvarı hem dünyaya duyurmuşlar hem de kendilerine bir gelenek başlatmışlar.

Seattle’da gidilmesi gereken yere namını duyuran sakızla örgülü duvarların yanından geçerken ağzındaki sakızı o duvara yapıştırmazsa bütün uğursuzlukların o kişiyi bulacağına inanırlar. Tatile gelen insanların birçoğu gerçekten de inanmış ama birçoğu da batıl inanç olduğuna inanmışlar. Ve o duvarda Amerika’da 20 yılı aşkın süredir yerindeki konumunu koruyor. Fakat duvarların arada temizlenmesine inanan kişiler hoş karşılamadılar ve 1 gün sonra duvarı yine eski sakızlı haline geri çevirdiler.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir