Cennetten bir köşe Ko Phi Phi adaları!

Cennetten bir köşe Ko Phi Phi adaları!

Tayland’ın güney kesiminde bulunan Ko Phi Phi Adaları (Koh Phi Phi), sayısız cennet sahilleri  arasında en önemlileri olarak en güzel grubu temsil eder. Phuket Krabi Thai iline sadece bir saat uzaklıkta tekneyle ulaşabileceğiniz muhteşem bir yer.

Takımadalar Ko Phi Phi DonKo Phi Phi LeeKo Bida NokKo Mai PhaiKoh YungKoh PaiKo Bida Noi olmak üzere 7 adadan oluşur. Phi Phi Don adası turistlerin konakladığı en önemli adalardandır. Tüm turistler bir gün içinde tüm adaları ziyaret edebiliyorlar. Adayı çevreleyen sularda egzotik deniz yaşamıyla en ilginç dalış etkinlikleri gerçekleşmiş oluyor.

adalarcift

Leonardo DiCaprio ile Hollywood’un gişe rekorları kıran “Beach”‘den sonra, adanın ıssız plaj hikayesi, turistlerin birçoğunun dilinde yer etmektedir. Yüksek kalker uçurumun çevrili kristal su mavimsi yeşil ve beyaz, kumlu plaj koy Maja (Maya Bay), bu adaların büyüleyici güzellikte timsali olarak film için doğru bir seçim oldu.

Phi Phi Don, adada yaşayan ziyaretçilere çeşitli konaklama ve olanaklar sunmaktadır. Ada üzerinde lüks oteller, sahilde ucuz bungalov, tam bir huzur ortamı, bar ve restoranlar yanı sıra, tenha koylar ve küçük tenha plajları ile heyecan verici gece hayatı, Tonsai plajlarını bulabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir