Capri adasında eşsiz bir tatil!

Capri adasında eşsiz bir tatil!

İtalya‘da bulunan Capri adası yaz aylarını şenlendirecek. Bu adada tatil yapmak inanılmaz bir deneyim olabilir. Napoli kentine bağlı bu ada şehrin başlıca turizm kaynağını oluşturuyor. Şirinliği ile bilinen ada her yıl binlerce turisti ağılıyor. Gezilecek birçok yeri olan bu ada ayrıca harika bir limana ve sahile sahip. Ayrıca Piazzetta Meydanını kesinlikle görmelisiniz. Şirin cafe ve restoranlar harika bir uyum içerisinde bulunuyor.
Capri_adası
Capri adasında görmeniz gereken bu yerlerin dışında bir de Villa Jovis‘i ziyaret etmelisiniz. İmparator Tiberius’un yaşadığı yer olarak bilinen bu mekan adanın en yüksek konumunda bulunuyor. Turistler tarafından en çok ziyaret edilen yer ise Grotta Azzura adlı mağaradır. Mağaranın girişi kısa olduğu için başınızı eğerek girmeniz gerekiyor. 1826 yılında keşfedilen bu mağara tarihi bir kalıntı olarak çok iyi şekilde korunmuş durumdadır. Capri adası sadece plajıyla değil tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor!

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir