Büyüleyici Kent Uppsala

Büyüleyici Kent Uppsala

İsveç’in dördüncü büyük şehridir. Büyüleyici yapısı bir yana İsveç’in en büyük Katedrali’ne ve aynı zamanda Upssala kalesini içinde barındırır.670x210(wide-foto)uppsala
Görüntüsü ve yaşantısıyla bir İskandinav kentidir. Farklı yaş gruplarını birlikte görebileceğiniz şehirde gençlerden tutun nehir kıyısında dinlenen yaşlılara rastlayabilirsiniz.
Olabildiğince yeşillik dolu bu seyahat noktası tabiat düşkünlerini kendine çekiyor. Zarifliğiyle ön plana çıkan şehir su ile kaplı bir arazinin üzerine kurulmuş. Önemli tarihi eserler ise şehrin batı yakasında yer almakta.
En ilgi çekici yapısı ise 118 metrelik İskandinavya’nın en yüksek katedrali olan Uppsala. Şehirde inanılmaz bir düzen kurulu, neredeyse hiç trafik sorunu yaşanmıyor ve ulaşımın bir çizelgesi mevcut. Öğrenci şehri olmasının bu düzende büyük bir payı var, çünkü öğrenciler ulaşımlarını bisikletler sayesinde gerçekleştiriyorlar.
Uzun keyifli bir tatil için güzel bir alternatif olabilir bu şehir.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir