Bursa’da kamp tatili en iyi nerelerde yapılır?

Bursa’da kamp tatili en iyi nerelerde yapılır?

İhtişamlı ve tarih kokan yapıları ile kendine hayran bırakan bir şehir olan Bursa, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer. Kaplıca, kayak, tarih, kamp tatili her şey bu şehirde iç içe sizleri bekliyor. Peki Bursa’da kamp tatili en iyi nerelerde yapılır?
Çobankaya: Çobankaya Kamp alanı Sarıalan’a 8 km uzaklıkta yer almaktadır. 1 adet büfe ve 150 çadıra kadar kamp yerleri bulunmaktadır. 1700 metre yükseklikte bir kamp alanı olan Çobankaya, Uludağ Milli Park girişine 15 km uzaklıktadır. Dağcılık ve yürüyüş sevenler için buradan bir çok güzel rota mevcuttur.

Suuçtu Şelalesi: Suuçtu Şelalesi, 38 m olan yüksekliğiyle adeta doğa ziyafeti sunuyor. Suuçtu Şelalesi’nin ve güzel bir ormanın yer aldığı Suuçtu orman içi dinlenme yeri, şelaleyi görmeye gelenleri tüm doğa güzellikleriyle karşılamaktadır.

Dağyenice: Dağyenice Nilüfer’e bağlı bir köydür. Dağyenice Gölü şehrin merkezinde çok kısa bir sürede gelinebilecek bir lokasyondadır. Göl kenarında balık tutanları ve kamp yapanları görebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir