Bursa’da evden kaçış oyunları etkinlikleri nerelerde var?

Bursa’da evden kaçış oyunları etkinlikleri nerelerde var?

Evden kaçış oyunları son 1-2 yılda Türkiye’de artış gösteren, yeni bir oyun alanı sektörü. Kısaca oyunların mantığından söz etmek gerekirse, bilgisayarda oynanan kaçış oyunlarının gerçek dünyaya uyarlanmış halidir, özel olarak kurgulanmış ve dekorasyonu yapılmış olan alanda bulunan bulmaca ve şifreleri çözerek adım adım kurguya uygun bir şekilde hareket edersiniz, ekip halinde oynanan bu oyunlardan Türkiye’de şuan için 150-200 oyun evi bulunmakta. Biz de sizlere bu oyunun Bursa adreslerini listeledik;
Bursa Exit: Kilitli kapılar ardında hiç bilmediğin bir yerdesin.Etrafında seni çıkışa bir adım daha yaklaştıracak ipuçları.Zekanı ve dikkatini kullanarak sonuca ulaşmak için 60 dakikan var.
Adres: Atatürk Bulvarı No:2 D:9 Görükle (Abişoğlu Pastanesi Üstü)
bursa_evden_kacis_oyunlari
İskele Sokak No:17/a Görükle (Oruç Hotel Arası)
16Buçuk: Korkunuzla yüzleşin ve cesaretinizi asla kaybetmeyin, aksi takdirde bu evden bir daha çıkamayabilirsiniz…! Evin gerçek sahipleriyle tanışmaya hazır mısınız?
Adres: Esentepe Mh. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı. İlhan Sk. No:15/1 Nilüfer / Bursa
Odadan Firar: Sicilya’da bir ev… Yaklaşmakta olan tehlikeli adamlar ve hızla tükenen 60 dakika… Kaçabilmek için bir anahtarın olmayacak… Çözülmesi gereken düğüm olmuş bir hikaye var…
Adres: Esentepe Mah. FSM Bulvarı Tuna Cad. Anı Sitesi 116 B Kat.10 Bursa (Hobi Paket Büfe Üstü)
bursa_evden_kacis_oyunlari_2
KapanX: Bir evdesin, tüm kapılar kapalı. Kapana kısıldın. Evden kaçmak için tek çaren ipuçlarını çözerek kapıları açmak. İpuçlarını takip et, şifreleri çöz, evden çık. 50 dakikan var, zamanı iyi kullan…
Adres: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı Ateş Sok, No:6 Nilüfer/BURSA
bursa_evden_kacis_oyunlari_3
Zindan: Amerika’da çok sayıda genç kadını öldürmüş olan ve kurbanlarının kesin sayısı bilinmeyen Ted Bundy, 10 yılı aşkın inkâr süreci sonunda, 30’dan fazla cinayet işlediğini itiraf etmiştir. İlk kez yakalanıp hapse atıldıktan kısa süre sonra hapisten kaçan Bundy kendine yeni bir hayat kursa da öldürme güdüsünü yenemediği için yakalanarak tekrar hapishaneye atılmıştır. Odasının tavanına açtığı delik vasıtasıyla hapisten tekrar kaçan Bundy, çaldığı araç ile kaçarken yakalanmış ve bir kez daha demir parmaklıklar ardında yaşamaya başlamıştır. 3. kez kaçma planını hazırlayan, fakat kaçmayı planladığı günden kısa bir süre önce elektrikli sandalye ile idam edilen Ted BUNDY’nin bıraktığı ipuçları ile bu Zindan’dan kaçabilecek misiniz?
Adres: Beşevler Mh. Ara Sk. No:12 Kumova Belen Sitesi B Blok.
bursa_evden_kacis_oyunlari_4
Homexit: Dünyayı dolaşmış bir büyücü Bursa’da yaşamaktadır. Gezdiği yerlerden çok gizli ve tehlikeli bilgiler öğrenir. Bu bilgileri kullanarak istediği manevi güçleri bir nesneye aktarır. Fakat hiçbir sır gizli kalmaz. Bunu duyan şehrin ileri gelenleri büyücüden tılsımlı nesneyi isterler. Büyücü baskılardan usanır ve Bursa’yı terkeder.
Adres: Atatürk Cad. Setbaşı Apt. Kat:3 Daire:4 Osmangazi / BURSA
bursa_evden_kacis_oyunlari_5
KorkuMania: Korkumania, içerisinde korku ögeleri barındıran gerçek zamanlı bir kaçış oyunudur.
Bu korku parkurunda, oluşturduğunuz ekiplerle birlikte oyun içerisinde yer alan ipuçlarını da kullanarak, parkuru bitirmeye çalıştığınız sıradışı bir deneyimdir.
Adres: Hüdavendigar Mah. Biltegin Cad. Akkonak Villaları No:23/A Osmangazi/BURSA
bursa_evden_kacis_oyunlari_6
Cinnet: Açlığını gidermek için insan avına çıkan Dr.Hannibal seri cinayetler işlemektedir. İşlemiş olduğu cinayetleri araştıran ajan Starling, Dr. Hannibal’ın hain planlarını ortaya çıkartmak ve onu suç üstünde yakalamak için yerini önceden belirlediği CİNNET evine doğru yola koyulmuş fakat kendisinden bir daha haber alınamamıştır. Ajan Starling’in yarım kalan görevini tamamlamak ve Dr. Hannibal’ın sırlarını çözmek için seni göreve çağırıyor ve 1 saat içinde tüm sırları çözmeni istiyor.
Adres: Görükle Mh. Eğitim Cd. Semih Apt. No:11 D:1 (Ekin Market karşısı) – Nilüfer/Bursa

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir