Bursa – Mudanya’da tarihe bir tatil yapın!

Bursa – Mudanya’da tarihe bir tatil yapın!

Bursa’nın yem yeşil arka bahçelerinde saklı şirin ilçesi Mudanya’da baharın gelmesiyle açan çiçekler, tarihi evlerin balkonlarından sarkan asmalarla dolu bir sokak yürüyüşü sonrası kendinizi mükemmel hissedeceksiniz. Tarihi ve kültürel değerlerle dolu dolu olan bu Mudanya’da o gürültülü, kalabalık şehirleri unutup kafa dinleyebileceğiniz sakin bir ortam sizi bekliyor. Yeşil ve mavinin birbirine asla özlem duymadığı bir şehir hayal edin işte burası Mudanya! Doğanın en içten uyumlu renklerinin birbiri arasındaki sağladığı ritim, sizleri kendisine hayran bırakacak.
mudanya-tatil-yerleri
İstanbul’dan denizyolu ile 75 dakikalık bir Feribot yolculuğu sonrasında keşfedeceğiniz Mudanya,  Bursa’ya ise 28 kilometre gibi kısa bir mesafededir. Günübirlik veya haftasonu tatili için küçük bir kaçamak yapabileceğiniz Mudanya, dolu dolu Zeytin bahçeleri, tarihin derinliklerinde Rumlardan kalma evleri, şirin ve sakin sevimli çarşısı, mahalle komşuluklarının en geleneksel halinin sürdüğü dostluk, sahilde yan yana sıralanmış meşhur balıkçıları, tarihin gölgesindeki değerli eserleri, miskin sokak kedileri, uçsuz bucaksız mavisi ve göz alabildiğine uzanan yeşili ile bu yaz sizleri bekliyor! 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir