Bunaltıcı yaz sıcaklarında hafif beslenin!

Bunaltıcı yaz sıcaklarında hafif beslenin!

Yaz aylarında aşırı nem ve bunaltıcı sıcaklar yüzünden beslenme alışkanlığınızda değişim olabilir. Bu yüzden yağı azaltılmış, sebze ve meyve ağırlıklı besinler tüketmek en iyisi olacaktır. Kendi sağlığınız açısından iştahınız kesildiği an yemek yemeyi bırakmayın. Hafif besinler tüketerek bu bunaltıcı sıcakların üstesinden gelebilirsiniz. Bu aylarda özellikle taze ve sindirimi kolay besinlerin tercih edilmesi gerekiyor. İştahınız olmasa bile ana öğünleri kesinlikle atlamamalısınız.
yaz-aylarında-beslenmek
En önemlisi de sabah kahvaltısını atlamamak olacaktır. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu tüm enerji sağlayacak karbonhidratlı besinler kahvaltıda bulunur. Sıcakta kolaylıkla bozulabilen besinlerden zehirlenme ihtimali yüksektir. Çabuk bozulabilen yumurta ve yumurtalı gıdalardan da uzak durmakta yarar var. Vücudunuzun serin olabilmesi için bol suya gereksinimi vardır. Susamış olmasanız bile günde 8-10 bardak su için.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yaşam

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir