Bu yaz Viyana tatiline ne dersiniz?

Bu yaz Viyana tatiline ne dersiniz?

Avrupa’nın tarihiyle bütünleşen sanat şehri Avusturya’nın başkenti Viyana, dört mevsimde canlı ve turistik bir yerdir. Kış aylarında yoğun kar yağışıyla ve sert esen rüzgarıyla geçmesine karşın, Viyana yazları muhteşem oluyor. Mart ayından itibaren başlayan ılık havalar yaz mevsiminin en güzel ayları olan Temmuz ve Ağustos aylarında ise sıcaklık Viyana’yı muhteşem kılıyor.

Yazın Viyana’da neler yapılır?
Her yıl geleneksel olarak günbatımında Rathausplats açık hava film festivali Temmuz ayından Eylül ayına dek sahne alır. Burada baleden operaya kadar tüm klasikler takip edilebilir. Giriş ise ücretsizdir. Bunun haricinde, Tuna Nehri’ndeki yapay plajlarda işletilen barlar gibi birçok açık hava mekanı da hizmettedir. SandintheCity’deki mekanlarda bir palmiye ağacının altında kokteylinizi yudumlayabilir ya da MuseumsQuartier’de dinlenebilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir