Bu turizm şehrinin turları yüzde 90 oranında satıldı!

Bu turizm şehrinin turları yüzde 90 oranında satıldı!

Karadeniz’in kıyılarında ki Rusya Federasyonuna bağlı turizm şehri Soçi sezon için 5.5 milyon turist beklerken daha şimdiden yüzde 90 oranında turların satıldığı duyuruldu. Turizm açısından dolu dolu geçirecek olan Soçi, bol kazançlı bir sezona hazırlanıyor. Sputniknews.com’da yer alan habere göre Soçi’ye 2015 yılının başından itibaren 800 bini aşan turist geldiği belirtildi. Bunun yanı sıra bu sayının sezon için 5.5 milyon turist sayısına ulaşması beklenildiği ifade edildi.
Soçi-resimleri
Soçi halkının yüzyıllık hayali gerçekleşti, kent yıl boyu tatil mekanı haline geldi” diyen Anatoliy Pahamov, “Eskiden Soçi’ye yılda ortalama 4 milyon turist gelirken şimdi ise daha kış aylarında neredeyse bir milyon turiste ulaşıyoruz. Kentteki kış turizmi tesislerinde doluluk oranı yüzde 65 seviyesine geldi” ifadelerini kullandı. Rus Tur Operatörleri Birliği’nin yayınladığı verilere göre ise Rusya’daki ekonomik krizin Rus turistlerin yurtdışı tatili yerine yurtiçindeki tatil bölgelerine yönelmelerine etki etmiştir. 

 

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir