Bu kış mutlaka yapmanız gereken aktiviteler!

Bu kış mutlaka yapmanız gereken aktiviteler!

Birçoğumuz kış mevsiminin yaratmış olduğu soğuk hava sebebiyle kendimizi eve kapatıyoruz. Havanın soğuk veya karlı olması kendinizi tembelliğin kollarına bırakmanın bahanesi değil. Sizlere bu kış mevsiminde mutlaka yapmanız gereken aktiviteleri sunuyoruz;
Buz pateni turu: Bir buz pateni pistinin çevresinde dönüp durmak sıkıcı bir hal alabilir. İşin zorluğunu bir parça artırmak istiyorsan, Finlandiya’daki Åland Adaları’nın donmuş göllerinde serbest stilde dolaşabilirsin.
Köpek kızağı: Alaska’da Kenai Fjords Ulusal Parkı’ndaki Exit Buzulu’na giderek gezegendeki en olağanüstü yarışı düzenleyen yüce dağlara, asılı buzullara, berrak nehirlere ve engin aromatik ormanlara tanıklık etmek üzere yanlarında olacaksınız. Bu kapsamlı tur, Dünya üzerindeki en zorlu yarışlardan birine, dünyanın en muhteşem ve en unutulmaz doğa manzaralarından eşine ender rastlanan bir giriş sağlayacak.
kis_mevsiminde_yapabileceginiz_aktiviteler
Buzul tırmanışı: Fransa’da yer alan Chamonix-Mont-Blanc bölgesi, buz tırmanışı için dünyada tercih edebileceğiniz en uygun yer. Bölgede bu spor için 150’den fazla rota bulunuyor ve gerekli tüm ekipmanlar kiralanabiliyor. Üstelik kiralayabildikleriniz listesinde tırmanış konusunda tecrübeli bir rehber bile var.
Kayak krosu: Kayakların sorunu, seni sadece aşağıya indirebiliyor olmalarıdır. Kendine bir iyilik yapıp, Norveç’te Jotunheimen Ulusal Parkı’nda kayak krosu yaparak buna bir dur diyebilirsin. Evet, belki bu hayatının egzersizi olacak ama göreceğin manzaralar ve kadife gibi karın üzerinde kayma hissi duyacağın acıya değecektir.
kis_mevsiminde_yapabileceginiz_aktiviteler_2
Kar Paraşütü: Lift kullanmaya gerek kalmadan bir uçurtma yardımıyla dağlara tırmanabilmek ve hatta havada asılı kalarak uçabilmek, dilediğiniz zaman da kara konabilmek… Bunun için doğru adres Erciyes.
Heli-ski: Bu kış macerayı gerçekten en uç noktalara çıkarmayı istiyorsan, aradığın mücadele belki de heli-ski olabilir. Aksiyon filmi dublörlerini kıskandıracak bir his olmanın ötesinde, pistler arasında lift için sıra beklemeye kıyasla helikopter hem çok daha hızlı hem de daha havalı bir alternatiftir. Bu yürek hoplatan heyecana her kayak merkezi izin vermiyor, bu yüzden kendini denemek için Alberta’daki Banff’a gidebilirsin.
kis_mevsiminde_yapabileceginiz_aktiviteler_3
Ice Rally: Karlı havada, hele de buzlanma riski varsa direksiyon başına geçmekten herkes çekinir. Fakat bu spor dalında tam tersi bir durum söz konusu! Her sene İngiltere, İskoçya, Rusya, Finlandiya, Çek Cumhuriyeti ve Almanya’da buz rallisi yarışları düzenleniyor. Sizin bu adrenalin dolu sporu deneyimleyebileceğiniz yer ise Finlandiya’daki Action Park Ivalo Oy
kis_mevsiminde_yapabileceginiz_aktiviteler_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Spor

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir