Bu içecek çeşitleri sizi çok şaşırtacak!

Bu içecek çeşitleri sizi çok şaşırtacak!

Her ülkenin kendine özgü içecekleri vardır. Ancak bazı ülkelere yaptığınız seyahatler sırasında sizi oldukça şaşırtacak ilginç içeceklere rastlayabilirsiniz. İşte dünyanın en tuhaf içecekleri;
Bebek Fare Şarabı (Çin): Sağlık açısından yararlı olduğuna inanılan bu içeceği yapmak için, yavru fareler şarap içinde bekletilerek mayalandırılıyor. Şarabı içerken ölü fareleri de yutabiliyorsunuz.
dunyanin_en_ilginc_icecekleri
Pizzalı Bira (Amerika Birleşik Devletleri): Bu biranın içeriğinde sarımsak, fesleğen, domates, kekik ve pizza hamuru bulunuyor. Malzemeler filtre ediliyor ve biranız hazır hale geliyor.
dunyanin_en_ilginc_icecekleri_2
Yılan Şarabı (Vietnam): Pirinç şarabının içerisine yılan konması ile üretiliyor. Asya’da özellikle kelliğe ve cinsel güçsüzlüğe karşı çare olarak kullanılıyor.
dunyanin_en_ilginc_icecekleri_3
Çikolatalı Donut Aromalı Bira (Japonya): Japonya’da faaliyet gösteren bir bira firmasının ürettiği biranın içeriğinde gerçek çikolata ve gizli bir metodla üretilen donut esansı bulunuyor.
dunyanin_en_ilginc_icecekleri_4

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Gastronomi

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir