Bu boya, bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağlıyor!

Bu boya, bisiklet sürücülerinin güvenliğini sağlıyor!

İngiltere merkezli Volvo car; Grey London ve İsveçli startup Albedo100 ile ortak çalışma sonucu bisikletçileri gece karanlığında farkedilebilir hale getirmeyi hedefleyen bir boya tasarlamış. Bisiklet sürücülerinin yoldaki görünürlüğünü ve güvenliğini artırmak amacıyla tasarlanan “Lifepaint”; gündüz görülmeyen gece far ışıklarını reflekte eden bir sprey. Eşsiz bir yansıtma özelliğine sahip sprey, uygulandığı yüzeyde far ışığında parlayan bir film oluşturarak bisikletin asıl boyasını etkilemiyor.
life_paint_sprey
Etkisi sadece bir hafta süren bu parlaklık veren spreyi bebek arabası, kıyafetleriniz, köpek tasması gibi farkedilebilir olmasını istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Lifepaint, su bazlı olmasından dolayı ne yazıkki yağmurlu havalarda etkisini kaybedebiliyor. Şuan da yalnızca İngiltere’de satışa sunulan spreyin önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de pazara sunulması bekleniyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir