Bolu’da piknik yapılacak yerler!

Bolu’da piknik yapılacak yerler!

Vazgeçilmez bir aktivite olan pikniklerde, büyük küçük herkes keyifli vakit geçirir, açık havada tazelenir ve böylece kalabalık şehrin stresinden bir nebze de olsa uzaklaşılmış olunur. Sizlere Bolu’da piknik yapılacak yerleri listeliyoruz;
Gölköy Baraj Bölü: Bolu’nun 10 km. batısındadır. Bolu ovasını sulama amacıyla yapılmıştır. Çevresi ormanlarla kaplı olan sazan ve alabalık vardır. Şehir merkezine yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeni ile piknik yapmak ve olta ile balık avlamak isteyenler tarafından çok elverişlidir.
Abant Gölü (Tabiat Parkı): Göl çevresi zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Çam, köknar ve kayın ağaçları ile kaplı göl ve çevresi, yazın piknik ve dinlenme yeri, kışın kış sporlarının yapılabileceği bir yerdir.
bolu_piknik_yerleri
Akkaya Boğazı: Bolu’nun 10 km. güneyinde Mudurnu yolu üzerinde bulunan travertenler1 Bolu’nun Pamukkalesi olarak görülmeğe değer bir güzelliğe sahiptir. Yemyeşil doğa ile bütünleşen bir manzara sergileyen Akkayalar, dinlenmek ve piknik yapmak için ideal bir ortam sunar.
Aktaş ve Sarıyayla Şelaleleri: Akçakoca ilçesine bağlı Aktaş ve Sarıyayla köyleri sınırları içerisinde bulunan şelaleler çevresi piknik için ideal bir ortam sağlar.
bolu_piknik_yerleri_2
Yedigöller Milli Parkı: Doğanın tüm renklerini gözler önüne seren Yedigöller, ülkemizin cennet köşelerinden biri ve gezginlerin rotalarının vazgeçilmez duraklarındandır. Doğa fotoğrafçılığı, piknik, yürüyüşler, kamp, olta balıkçılığı gibi aktiviteler için eşsiz bir yerdir. Parkın içerisinde olan Kapankaya’ya çıkıp bu eşsiz manzarayı bir bütün halinde seyredebilirsiniz.
Gölcük Milli Parkı: Bolu eşsiz doğal güzelliklere sahip bir şehir. Gölcük Milli Parkı da bu güzellikler arasında yerini alıyor. 2011 yılında koruma altına alınan Gölcük Milli Parkı gürgen, kayın ve göknar ağaçları arasında doğal bir peyzaj güzelliğe, yürüyüş parkurlarına, piknik alanlarına ve seyir teraslarına sahip.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir