Blackberry Samsung’un mu oluyor?

Blackberry Samsung’un mu oluyor?

Teknolojinin devi olarak bildiğimiz Samsung firmasının Blackberry’i satın aldığı konuşuluyor. Samsung’un Blackberry’nin patentleri için 7 buçuk milyar dolar ödediği de söylentiler arasında. Bu söylentilerden sonra Blackberry’nin hisseleri yüzde 35 oranında değer kazandı. Kanada’nın son dönemlerde mali krizde olan akıllı telefon üreticisi Blackberry Samsung tarafından satın alındığına dair çıkan haberlerin hepsini yalanladı. Blackberry yaptığı yazılı açıklamada “Firmamız, Samsung ile satışa ilişkin görüşmeler yapmamaktadır.blackçift
Blackberry, söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorumda bulunmak niyetinde de değildir” şeklinde satışın olmadığını yalanladı. Bununla birlikte Blackberry hisselerinin değer kazanmasıyla, mali krizin son bulacağı şeklinde düşünceler var. Samsung’un teklifi Blackberry’nin hisselerinin fırlamasına neden oldu. Kamuoyuna duyurulduktan sonra büyük bir tepki çeken bu teklif sayesinde hisselerin oranları yüzde 14.35’den, yüzde 35’e kadar çıktı.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Teknoloji

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir