Birlikten Kuvvet Doğar

Birlikten Kuvvet Doğar

Beraber tüketildiğinde fayda deposuyken daha faydalı olan gıdalar vardır. Bizde sizler için bu gıdal335x210-tek-kare-birlikarın hangileri olduğunu araçtırdık ve listeledik. İşte o gıdalar.
Limon & Yeşilçay ; Limonda bulunan C vitamini yeşil çayda bulunan antioksidan maddelerinin emilimine yardımcı olur. Böylece yeşil çayın faydalarını arttırır. Hergün mutlaka 1 fincan yeşilçay ve limon tüketirseniz antioksidan emilimine katkıda bulunmuş olursunuz.
Brokoli & Domates ; Domates ve brokolide buluan kanser önleyini maddeler vardır. Bu ikili beraber tüketildiğinde daha etkili bir kalkan görtevi görürler. Yiyecek listenizden bu ikiliyi eksik etmemenizi öneririz.
Domates & Avokado ; Domatesde bulunan ılıkope maddesi kuvetli bir antioksidandır. Bağırsaklarda emilimin en güçlüsünü avakoda tüketildiğinde gerçekleştirir. Bu yüzden bu iki gıdayı bir ikili olarak tüketmekte fayda var.
Nohut & Pancar ; Nohutlar B6 vitamini bakımından oldukça zengindir. B6 vitamini, pancar gibi magnezyum deposu gıdalarda bulunan emilim desteklekleme görevini gerçekleştirmede yardımcı olur. Bu ikiliyi sofralardan eksik etmemek gerekir.670x210-çift-copy-birlik
Limon & Karalahana ; Limonda mevcut olan C vitamini, lahana gibi doğal zengin yeşil sebzelerde bulunan demirle aktifleşir. Emilimi hızlandırır ve bununla beraber arttırır. Yani yemek listelerinizden ve sofralarınızdan kesinlikle mahrum bırakmayacağınız ikililer arasındadır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir