Bir yanardağ içinde tatil

Bir yanardağ içinde tatil

Bir yanardağ içerisinde yaşadığınızı hiç hayal ettiniz mi ? Bu düşünce aslında olmayacak bir şey değil. Japonya da bulunan Aogashima Adası yaklaşık 250 kişiyi barındırıyor. Adada sadece tek bir okul ve tek bir postane var. Bütün nüfus adanın çok küçük bir parçasında yaşıyor. Hala aktif olan yanardağın etrafında yaşamak ne kadar heyecan verici değil mi ? Rahatlamak ve gevşemek açısından harika bir yer olan Aogashima aynı zamanda muhteşem bir manzaraya sahip.
aogashima_adası
Adada güzel bir yürüyüşten sonra dinlenebilmeniz için jeotermal sauna bulunuyor. Sadece feribot ve helikopter ile ulaşılan bu yer de eminiz ki kısa bir tatil harika olabilir. Japonya’ya giderseniz mutlaka uğramanız gereken yerlerden biridir. Maceraperest insanların uğrak yeri olan bu adayla ilgili bilmeniz gereken en önemli nokta hala aktif bir yanardağ olması ve son büyük patlamanın da 1785 yılında olduğudur.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir