Bir günde gezme imkanınızın bulunduğu 6 küçük ülke !

Bir günde gezme imkanınızın bulunduğu 6 küçük ülke !

Bazı ülkelere baştan sona gezmek için bir ayınızı ayırsanız bile yetmeyebilir. kimi zaman ise hafta sonunuzu dahi ayıramayacağınız durumda kalabilirsiniz. Artık üzülmeyin. Çünkü; dünyada sadece bir günde gezebileceğiniz ülkeler var. İşte yalnızca bir gününüzü ayırıp gezebileceğiniz ülkeler:
Monako: Monako, Akdeniz’de Fransa’nın komşusu olan küçük bir şehir devleti. Ülke nüfusu 40 binin altında. Monte Carlo’daki kumarhaneleri ile ünlü olan Monako aynı zamanda Formula 1 yarışlarının düzenlendiği Grand Prixlerden biri. Vatikan’dan sonra Avrupa’da en küçük ikinci devlet konumunda. Oşingrafi Müzesi, Monaco Ville ve Monte Carlo Casino’su görülecek yerler arasında yer alıyor.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke
San Marino: San Marino, İtalya’nın kuzeyinde yer alan küçük bir ülke. Yüzölçümü 61 km² olan San Marino’nun nüfusu ise 32 bin. St.Francis Kilisesi, Şehir Müzesi, Valloni Sarayı, Hükümet Konağı ve Üç Kule görülecek yerler arasında. San Marino’ya İtalya’nın herhangi bir şehrinden otobüsle gidebilirsiniz.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke_2
Lihtenştayn: Lihtenştayn, Orta Avrupa’da küçük bir ülke. 160 km² yüzölçümü olan Lihtenştayn, 40 binden az nüfusa ev sahipliği yapıyor. Bir günde gezilebilecek bir ülke olan Lihtenştayn, yürüyüş ve dağ tırmanışı için çok uygundur.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke_3
Vatikan: Roma’da bulunan Vatikan, Avrupa’nın en küçük devleti kabul ediliyor. Katolik mezhebinin yönetim merkezi olan Vatikan’da sadece 900 kişi yaşıyor. Burada Papa’nın sözleri kanun hükmü taşır. İsviçreli Katoliklerden oluşan 100 kişilik de bir orduya sahiptir. Belki Roma’yı bir günde gezemezsiniz ama Vatikan’ı rahatlıkla gezebilirsiniz.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke_4
Andorra: Andorra, Pirene Dağları’nda Fransa ile İspanya arasında kalan ve turizm cenneti olan bir ülke. 85 bin nüfuslu bu ülke yılda 10 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapıyor. Andorra, özellikle kış mevsimlerinde kayak tutkunlarının uğrak noktası haline geliyor.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke_5
Katar: Basra Körfezi’nde bulunan Katar, Suudi Arabistan’a komşu. Petrol yatakları bakımından zengin olan Katar, bölgenin gelir düzeyi yüksek ülkelerinden. Vizesiz giriş yapabileceğiniz bir ülke olan Katar’da, başkent Doha’nın yanı sıra gidilebilecek pek çok kaliteli plajı bulunuyor. Yani bir günde gezebilecek olsa da bir günde terk etmek istemeyeceğiniz bir yer.
bir_gunde_gezebileceginiz_6_ulke_6

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir