Bir gün gitmeniz gereken yer Uzungöl!

Bir gün gitmeniz gereken yer Uzungöl!

Neredeyse herkesin kartpostallarda ya da duvar resimlerinde sıkça gördüğü Uzungöl “Bir gün gitmek lazım” dedirten mükemmel bir yerdir. Karadeniz’in en doğal en mükemmel yeri olan Uzungöl Trabzon’ iline 99 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Trabzon’un Çaykara ilçesinde bulunan Uzungöl, deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1090 metre yüksekte manzarasıyla büyüleyen konumdadır. Uzungöl’ün oluşumunu vadinin ortasına yamaçlardan düşen kayaları Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla ve bağlantısının denizle kesilmesiyle oluşmuş.
Uzungol-resimleri
Uzungöl’ü belkide bu kadar popüler yapanın yanında bulunan Şerah isminde köy olduğunu düşünüyoruz. Köyün ahşap evleri ve kendisine özgü yöresel yemek lezzetleri bu bölgenin fotoğraflarla dünyaya yayılmasına sebep olan doğal manzaranın oluşmasına sebep olmuş. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Uzungöl, günümüzde de doğal görünümünden hiçbir şey kaybetmeyen yapısı, korunmaya çalışılmaktadır. Uzungöl manzara olarak insanın ufkunu ve ruhunu besleyen bir mimari ortaya koymakta. Bunun yanında bölgeye ziyaret gerçekleştirenleri çok güzel etkinlikler bekliyor. Bu anlamda sizlere birkaç tanesini sayalım.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtiçi Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir