Bir Balıkçı Köyü Flam

Bir Balıkçı Köyü Flam

Norveç’de yer alan Sognefjord kıyısında ufak bir balıkçı köyüdür Flam.  Sonbahar tatilinde güzel seyahat alternatifleriniz arasında olabilecek nitelikte olan küçük balıkçı köyünü sizler için tanıtacağız.670x210-çift-copy-FLAM
Nehirler, ve yeşiliyle sizi mest eden ormanların ihtişamı altında kalan köy doğa severler için biçilmiş kaftan niteliğinde.
Şehrin gürültüsünden ve insan yoğunluğundan uzak bir tatil arıyorsanız doğru adrestesiniz.  Sessizliğin hakim olduğu bu köy su kenarına kurulmuş. Etrafı sıradağlar ve buzul yarıklarından oluşuyor.  Köyün en büyük geçim kaynağı balıkçılık. Norveç’in en derin fiyortlarından biri olan Sognejford bu köyde yer alıyor, bu durumda denizcilik uğraşının büyük bir payı haline gelmiş.
Keyifli kıyı gezintileri yanı sıra Flam ile Gudvangen arasında yer alan demir yolu sayesinde nostaljik bir doğa gezintisine çıkmanızda mümkün. Yeşilin huzuruna teslim olmak ve dağlar arasında görkemli manzarayı belleğinize katma imkanına sahip olacaksınız. Tabiat aşığı iseniz ve yoğun tempodan kaçmak istiyorsanız doğru adresiniz Flam olmalı. Daha sonra ufak bir seyahat daha gerçekleştirip Norveç’e gidebilir, sevdikleriniz ve kendiniz için hoş eşyalar satın alabilirsiniz.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir