Bilimkurgu efsanesi Godzilla artık Japonya’da!

Bilimkurgu efsanesi Godzilla artık Japonya’da!

Son yıllarda turizm anlamında dikkat çekme arayışlarında ilginç konular kaynak olarak kullanılmaya başlandı. Buna en iyi örnek olacak bir atılımda Japonya’dan geldi. Bilimkurgu filmlerinden bildiğimiz Godzilla artık Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Şincuku mahallesinde dev bir şekilde gösteriliyor.
godzilla1
İlk defa 1984’te çekilen film hayranları dünya genelinde oldukça fazlayken Tokyo’daki 30 katlı binasının girişine 12 metre yüksekliğinde bir Godzilla başı yerleştirdi. Filmin popülerliğinden faydalanma amacıyla gerçekleştirilen bu yol ile yetkililer başkent Tokyo için turizm çekecek faktörler arasında görüyor. Godzilla’ya Şincaku mahallesinde oturma izni verdiklerini açıklayan bir yetkili, normalde pasaport işlemleri esnasında verilen bu belgenin bir kopyasını isteyen herkesin alabileceğini söylüyor. Godzilla ayrıca Şincaku bölgesinin turizm elçisi olarak da atandı.

2014’te Hollywood şirketi Warner Bros’un çektiği 160 milyon dolar hasılatlı filmin ardından Toho şirketi de 2016’da filmin yeni bir versiyonunu yayınlamayı planlıyor (sputniknews).

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir