Beyni İyileştiren Mucize

Beyni İyileştiren Mucize

335x210-tek-kare-zerdeçal
Alman bilim adamlarının yaptığı çalışmalarda zerdeçalda bulunan maddelerin beynin onarılmasında etkili olduğu, sinir hücrelerinin gelişmesine yardım ettiği ortaya çıktı.
Jülich kentinde bulunan Nörobilim ve Tıp Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen araştırmada bitkinin içinde yer alan aromatik turmeron adlı bileşenin kobay faraler üzerindeki etkileri incelendi.
Enjekte edilen etken madde kobayların beyin hücreleri incelendiğinde sinir hücrelerinde gelişim saptandı ve beynin olduğundan daha aktifleştiği gözlendi. Diğer çalışmalarda ise kurkumin adlı maddenin kanser tedavisinde ve kanserin önlenmesinde etkili olduğuda ortaya çıktı.
Uzmanlar kobaylar ile gerçekleştirdiği deneylerde elde edilen sonuçları göstererek felç ve alzeihmer hastalıkları içinde ilaç üretilebileceğini ama insanlar üzerindeki etkisini henüz bilmedikleri için bu araçtırmayı geniş zamana yayacaklarını açıkladılar.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Sağlık & Güzellik

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir