Berlin’de sıradışı bir tatil!

Berlin’de sıradışı bir tatil!

Almanya’nın kültür başkenti olan Berlin tatil için sizleri bekliyor! Özellikle gece hayatı ve gezilecek yerleriyle ünlü bu şehir hayatınızda dönüm noktası olabilir. Berlin’de toplam 600 adet müze bulunmaktadır. Bunların hepsini tatil boyunca pek mümkün olmayabilir. O yüzden sizlere gezilecek en güzel yerleri anlatacağız.  Mesela Potsdamer Platz. Berlin’in en önemli meydanlarından biridir. Birçok ödül töreni ve gala burada yapılır. Bünyesinde çeşitli sinema salonları ve alışveriş merkezleri bulunur.
berlin
Şehrin sembollerinden bir diğeri ise Berliner Fernsehturm, yani televizyon kulesidir. Kulenin üst bölümünde ki kürenin içerisinde dönen bir restoran ve ziyaretçi alanı bulunuyor. Kule geceleri ışıklandırılarak harika bir görünüm elde ediyor. Ayrıca Gedächtniskirche kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Bu kilisenin en önemli özelliği savaş zamanlarından kalma olmasıdır. Tarihin en önemli olaylarına şahit olmuş bazı bölümleri yıkılmıştır. Bu yüzden halk ona yıkık kilise ünvanını vermiştir. Bu kilisenin iç mimarisi sizi kendine hayran bırakacak. Berlin’e gitmişken bu güzel yerleri görmeden gelmek olmaz değil mi?

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir