Berlin tatilinizde dünyaca ünlü Noel pazarlarını keşfedin!

Berlin tatilinizde dünyaca ünlü Noel pazarlarını keşfedin!

Yeni bir yıl daha yaklaşıyor. Yeni Yıl kutlamalarının ayrılmaz bir parçası da kuşkusuz Noel Pazarları… Kışın Berlin’i ziyaret etmek sandığınızdan daha keyifli olabilir. Çünkü Berlin’de Noel ve yılbaşı heyecanı bir başka yaşanıyor. Berlin’in en ünlü Noel pazarları, göz kamaştıran süslemeleri ve tarçın kokularıyla tüm yılın en iç ısıtan manzaralarını sunuyor. Rengarenk süslenen, hediyelik eşya konusunda sayısız alternatif sunan ve yiyecek, içeceklerin de satıldığı bu pazarlara, yerli turistler kadar yabancı turistler de büyük ilgi gösterir. İşte Berlin’in büyüleyici güzellikteki Noel Pazarları;
Gendarmenmarkt: Gendarmenmarkt yerli yabancı yüz binlerce turistin akınına uğrayan bir pazar. Konzerthaus ‘un hemen önünde kurulan bu pazar, Jandarma pazarı olarak da biliniyor. Gece 12’ye dek ortasındaki mini sahnede dans & müzik gösterileri de sergileniyor. Her yıl 700 bine yakın insan Berlin’deki bu miti görmeye geliyor. Giriş ücreti ise 1 Euro.

Alexanderplatz: Şehrin en kalabalık pazarı ise 23 Kasım – 27 Aralık tarihleri arasında açık olacak Alexanderplatz Noel Pazarı. Buradaki partiler, çeşitli fuarlar ve geniş alışveriş ürünleri arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz.

Potsdamer Platz: Daimler Chrsyler ve Sony gibi dev firmaların genel merkezlerinin bulunduğu meydanda kurulan bu pazar, ışıklandırmalarla bambaşka bir havaya bürünüyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir