Belgrad  Genel Bilgiler ve Turizm İstatistikleri

Belgrad Genel Bilgiler ve Turizm İstatistikleri

2013 Turist sezonu Haziran ayında %21, Temmuz ayında %28 ve Ağustos ayında da özellikle yaz aylarında önemli turist ziyaretleri artışı ile Belgrat’ı bölgenin en çok ziyaret edilen şehir olarak ön sıraya yerleştirdi.
TÜRKİYEDEN GELEN ZİYARETÇİLER
2013 un ilk 11 ayında Belgrat’a gelen toplam turist sayısı %11 artarken, Türkiyeden gelen sayı %71 ile 22408 ziyaretçi olarak artmıştır.belgrad
SIRBİSTAN HAVAYOLLARI
2013 yılı Ekim ayında milli havayolu şirketi Air Serbia bölgenin önde gelen taşıyıcısı olmak icin yeni uçak ve rotalarla uçuşlarına başladı. 2014 yılı Haziran ayı gibi 30 ülkede, 43 hedefe, 73000 koltuk kapasitesi ile, haftalık 670 ucusla hizmet verecektir.
AIR SERBIA
Belgrat’tan – İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına günlük uçuşlar düzenlemektedir.
TÜRK HAVAYOLLARI VE PEGASUS HAVAYOLLARI
Türk Havayolları hergün Belgrat’tan Atatürk Havalimanına karşılıklı olarak ve Pegasus Havayolları da haftada 4 defa Belgrat’tan Sabiha Gökçen Havaalanına uçuş düzenlemektedir.
YENİ AÇILISLAR
Belgrat Crowne Plaza, Intercontinental Hoteller Grubu üyesi olarak ilk misafirlerine 30 Aralıkta hizmet vermiştir. Hotel 33.000 metrekare üzerinde kurulu 416 odası, 12 konferans salonu, iki restorantı, fitness salonu ve spa centeri ile ve aynı zamanda Sırbistanın en geniş havuzuna sahip bulunmaktadır. Lokasyon olarak Sırbistan Milli Meclisi’ne yakın, şehrin merkezinde, 88 Odalı Hotel bizınis ve seyahatçilere  88 odası ve suiti ile ve profosyonel iç hizmet hizmeti sunmaktadir. Bu Sırbistanın hotel endustrisinde önde gelen şirketlerinden olan MK Mountain Resort tarafından idare edilen ilk şehir otelidir.
Shavamala’da olan Jump İnn Hotel yeni sanat merkezi, dizayn, kültür, gastronomi ve gece hayatı imkanları ile başka bir artıdır.
BELGRAT HOTELLERİ’NİN ÖDÜL VE BAŞARILARI
Avrupa türizminde en iyi – Square Nine: Belgrat Square Nine, dünya çapında 500 aday arasında Sırbistanın en önemli hotellerinden addedilerek dünyanın en prestijli turist sektöru ödülü – World Travel Awards 2013
Hotel Townhouse 27 Tripadvisor.com tarafından 3. Defa ödüllendirildi: Kaliteli hizmeti konusunda müşterilerinin en üst seviyeden derecelendirdikleri için ücüncü defa 5 circle Trip Advisors’in Certificate of Excellencei > Belgrat Townhouse 27 Hoteli’ne verilmiştir.
BELGRAT CİTY CARD
2013 yılında Belgrat Turizm Organizasyonu, şehrin türistik yerlerini ziyaret etmek için %50 indirim sunan BELGRAT CİTY CARD’ı yürürlüge koydu. Bu kart toplu taşıma biletleri ve 200 dinarlik iç hat arama ve mesajlari kapsamaktadır.belgrad2 Sunulan paketin fiyatı 1.500 dinardir ve toplu taşıma ve SIM kard hariç tutularak 1.000 dinara da alınabilir. www.BelgradeCityCard.rs
YENI TURIST TURLARI
2013 yılında oluşturulan yeni turist turları > Savamala Creative bölgesi, Skadarliya Folklor Aksamları, şehir dışı ve Belgrat Yeraltı gezileri, Kraliyet Yaşam Yeri ve Prenses Ljubica ile Kahve ve şehrin diğer gezilecek yerleri.
ALIŞVERİŞ
Yaya olarak gezilen alısveriş bölgeleri ve alışveriş magazaları dışında Belgrat İndjija dakı Outlet Alışveriş merkezine regular alısveriş türları düzenlenmektedir.
GASTRONOMY
Belgrad, 3.000’in üzerinde restoranlar, barlar, kafeler, kulüpler ve “kafanas” ile uluslararası, Akdeniz ve modern, hem de geleneksel yerel gastronomi ve ulusal yemekler içeren çeşitli yemekleri ile birlikte para harcamaya değer bir değer sunar.
TARİHSEL MİRAS
Belgrad Kalesi Kalemegdan Park, Dorcol mahallesi ve diğer değerleri ile,  Belgrad’da Osmanlı mirası en önemli kültürel, tarihi ve turistik mekanlar olarak görülmektedir.
Belgrad’da BEJZA Türk Eğitim Merkezi – Belgrat’da Türk Kültür Merkezi kurmayı hedefleyen, BEJZA dil okulu, bir geleneksel resim yapma tekniği olan Ebru sanatını sunmaktadır.
“BELGRADE TALKING”
“Belgrad Konuşuyor”  şehrin en önemli noktaları ve konumlarına götüren ücretsiz bir uygulama. Uygulama, haritalar kullanilmaya başladığında sesin de otomatik olarak çalışmaya başladığı harika bir yardımcıdır.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Yurtdışı Tatil

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir