Belgrad Bira Festivali, bu sene 19-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşiyor!

Belgrad Bira Festivali, bu sene 19-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşiyor!

Doğu Avrupa’nın en büyük bira festivali olarak ön plana çıkan ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Belgrad Bira Festivali‘nde eğlence; tüm sınırları zorluyor. Her yılın Ağustos ayında kutlanan festival, ilk olarak 2003 yılında düzenlenmişti.
belgrad_bira_festivali
Ücretsiz girişin olduğu, yerel müziklerden heavy metale, bluesa sıradışı kalitede müzik grupları ve çok farklı çeşitlerde yerli ve yabancı bira firmalarının yer aldığı festivalin her yıl katılımcı sayısı artıyor. 2005 yılında ünlü İngiliz gazetesi “The Independent” tarafından Dünya çapında mutlaka görülmesi gereken 20 etkinlik arasında gösterilen festival, bugüne kadar toplamda 8 milyon civarı ziyaretçi ağırlamış, 450’den fazla konsere de ev sahipliği yapmış.
belgrad_bira_festivali_2015_ne_zaman
Belgrad Bira Festivali’ni dünyanın en ünlü bira festivali olan Octoberfest’ten ayıran en belirgin özelliği ise müziğe verilen önem ve katılımcı kitlesinin gençlerden oluşması. Festival bu yıl 19-23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşiyor.

YASAL UYARI: Bu haber tatiluzmani.tv web sitesinin özel haberidir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz, alıntı yapılamaz ve çoğaltılamaz. Aksi takdirde yasal işleme başvurulacaktır.

Turizm Haberleri

Bu Yazıya Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir